The Great Western Reserve & West Branch Triathlon

Overall Results

June 09, 2013


Questions? e-mail: raceyah@champracing.org CHAMP Racing
 

GWRT Half

  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Rate Rnk Time Pace Time
1 Edward Slovenkay 172 41 M 4 31:28.7 26:13/M 1 2:23:26.4 23.3mph 4 1:32:22.9 7:03/M 4:27:18.0
2 JD Thalman 179 35 M 3 31:23.8 26:09/M 2 2:25:34.9 23.0mph 2 1:31:37.4 7:00/M 4:28:36.2
3 Peter Finnerty 130 30 M 17 36:35.0 30:29/M 4 2:30:05.5 22.3mph 3 1:32:13.1 7:02/M 4:38:53.6
4 Ryan Grove 134 42 M 2 30:56.9 25:47/M 7 2:35:34.3 21.5mph 6 1:34:50.5 7:14/M 4:41:21.8
5 Robert Bryan 111 35 M 5 31:35.0 26:19/M 3 2:27:28.3 22.7mph 15 1:42:55.5 7:51/M 4:41:58.9
6 Mark Durno 127 44 M 6 31:57.1 26:38/M 8 2:36:07.1 21.4mph 5 1:34:28.1 7:13/M 4:42:32.4
7 Mark Hunkele 189 42 M 29 41:15.5 34:23/M 10 2:37:02.0 21.3mph 1 1:26:29.2 6:36/M 4:44:46.8
8 Terry Hart 136 53 M 16 36:14.8 30:12/M 6 2:32:39.2 21.9mph 7 1:36:36.0 7:22/M 4:45:30.2
9 Jimmy Adams 101 37 M 7 32:31.1 27:06/M 5 2:32:00.9 22.0mph 21 1:45:23.7 8:03/M 4:49:55.8
10 Mark Langan 148 43 M 15 35:59.5 29:59/M 15 2:43:27.1 20.4mph 8 1:36:58.4 7:24/M 4:56:25.1
11 Ryan Rillo 166 33 M 9 34:34.2 28:48/M 12 2:40:30.0 20.8mph 14 1:41:36.6 7:45/M 4:56:40.9
12 Benjamin Gray 133 32 M 10 34:58.8 29:08/M 11 2:38:06.9 21.1mph 18 1:44:27.7 7:58/M 4:57:33.4
13 Jay Layshock 149 49 M 27 40:42.4 33:55/M 18 2:44:25.8 20.3mph 9 1:38:31.2 7:31/M 5:03:39.5
14 Alex Intihar 141 30 M 28 40:47.7 33:59/M 13 2:41:50.2 20.7mph 19 1:44:56.4 8:01/M 5:07:34.4
15 Russ Stucke 177 32 M 18 36:49.5 30:41/M 29 2:52:14.4 19.4mph 10 1:38:37.4 7:32/M 5:07:41.4
16 Larry Staley 175 50 M 8 32:33.6 27:08/M 24 2:46:43.8 20.0mph 22 1:48:26.8 8:17/M 5:07:44.2
17 Douglas Hart 137 53 M 39 43:26.1 36:12/M 16 2:43:33.5 20.4mph 13 1:41:34.3 7:45/M 5:08:34.0
18 Joe Letterhos 150 38 M 32 41:34.9 34:38/M 17 2:43:36.1 20.4mph 17 1:44:15.1 7:57/M 5:09:26.1
19 Adam Donehue 124 34 M 24 40:02.6 33:22/M 22 2:46:02.6 20.1mph 20 1:45:20.6 8:02/M 5:11:25.8
20 Nathan Brown 110 22 M 1 30:32.0 25:27/M 23 2:46:33.1 20.1mph 29 1:55:53.5 8:51/M 5:12:58.7
21 David Drabison 126 58 M 12 35:32.7 29:37/M 21 2:45:02.6 20.3mph 27 1:54:15.1 8:43/M 5:14:50.5
22 Chris Schmauder 170 29 M 11 35:20.6 29:27/M 9 2:36:57.2 21.3mph 37 2:04:14.3 9:29/M 5:16:32.2
23 Ian Ehrlich 129 32 M 20 38:10.7 31:48/M 20 2:44:54.9 20.3mph 26 1:53:42.1 8:41/M 5:16:47.8
24 Adam Capretta 113 30 M 37 43:04.4 35:53/M 37 2:58:11.1 18.8mph 11 1:40:46.9 7:42/M 5:22:02.5
25 John Alex 188 36 M 36 43:03.4 35:53/M 33 2:56:16.7 19.0mph 16 1:43:20.9 7:53/M 5:22:41.2
 
  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Rate Rnk Time Pace Time
26 Jason Kyle 147 31 M 26 40:25.3 33:41/M 25 2:48:11.8 19.9mph 30 1:56:02.4 8:51/M 5:24:39.5
27 Jeff Ebner 128 27 M 13 35:54.2 29:55/M 30 2:54:14.4 19.2mph 28 1:55:35.0 8:49/M 5:25:43.7
28 Jennifer Doucher 125 34 F 22 39:04.7 32:33/M 36 2:57:20.1 18.8mph 23 1:49:59.9 8:24/M 5:26:24.8
29 Michael Primrose 165 53 M 19 37:45.6 31:28/M 14 2:42:26.9 20.6mph 39 2:06:27.9 9:39/M 5:26:40.5
30 William Biscoff 108 48 M 45 47:55.3 39:56/M 28 2:51:11.7 19.5mph 24 1:50:20.8 8:25/M 5:29:27.9
31 Stacy Sowers 174 46 M 23 39:13.8 32:41/M 31 2:54:49.1 19.1mph 32 1:57:31.5 8:58/M 5:31:34.4
32 Brett McMahon 155 42 M 38 43:15.1 36:03/M 32 2:56:02.4 19.0mph 31 1:56:39.2 8:54/M 5:35:56.7
33 Melissa Staley 176 48 F 53 54:12.7 45:10/M 27 2:49:58.2 19.7mph 25 1:53:16.2 8:39/M 5:37:27.2
34 Dan Mesko 157 28 M 47 48:48.3 40:40/M 26 2:48:35.9 19.8mph 35 2:00:08.4 9:10/M 5:37:32.7
35 Jason Bungo 112 24 M 14 35:56.2 29:57/M 43 3:05:24.5 18.0mph 36 2:00:28.1 9:12/M 5:41:48.8
36 David Corfman 117 50 M 57 1:00:00.1 50:00/M 45 3:08:26.4 17.7mph 12 1:41:00.3 7:43/M 5:49:27.0
37 Lisa Collins 116 29 F 21 38:53.1 32:24/M 40 3:01:19.0 18.4mph 40 2:10:35.6 9:58/M 5:50:47.8
38 Elizabeth Ann Kelley 143 43 F 49 51:28.4 42:53/M 41 3:03:32.4 18.2mph 33 1:57:39.7 8:59/M 5:52:40.6
39 David Wilschek 183 25 M 34 42:06.8 35:05/M 39 3:00:22.7 18.5mph 41 2:10:46.8 9:59/M 5:53:16.5
40 Erin Schumacher 171 43 M 60 3:34:27.9 **:43/M     46 2:22:11.4 10:51/M 5:56:39.3
41 Michelle Franks 132 32 F 44 47:41.5 39:44/M 46 3:09:52.6 17.6mph 34 1:59:26.5 9:07/M 5:57:00.7
42 Michael River 167 45 M 33 41:44.2 34:47/M 34 2:56:29.1 18.9mph 47 2:24:09.7 11:00/M 6:02:23.1
43 Sarah Atkinson 103 37 F 51 53:10.5 44:18/M 38 2:58:32.1 18.7mph 42 2:11:02.4 10:00/M 6:02:45.1
44 Eric Holub 140 39 M 43 47:00.7 39:10/M 49 3:12:18.7 17.4mph 38 2:05:37.6 9:35/M 6:04:57.2
45 Aimee Millward 161 45 F 40 43:40.3 36:23/M 47 3:10:40.3 17.5mph 43 2:11:28.1 10:02/M 6:05:48.8
46 Laura Brabant 109 44 F 25 40:09.2 33:28/M 48 3:11:03.8 17.5mph 44 2:17:17.5 10:29/M 6:08:30.7
47 Adam Miller 160 35 M 55 55:04.3 45:53/M 35 2:57:13.8 18.9mph 45 2:18:34.9 10:35/M 6:10:53.0
48 Lisa Myers 164 50 F 31 41:26.1 34:32/M 42 3:03:50.4 18.2mph 49 2:34:01.6 11:45/M 6:19:18.2
49 Vicki Dolan 123 48 F 41 44:44.6 37:17/M 44 3:06:58.0 17.9mph 48 2:30:22.5 11:29/M 6:22:05.2
50 Mike Hedrick 138 36 M 50 52:57.4 44:08/M     51 5:32:17.0 25:22/M 6:25:14.4
 
  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Rate Rnk Time Pace Time
51 William Maxwell 153 27 M 35 42:41.3 35:34/M     52 5:55:43.4 27:09/M 6:38:24.8
52 Zachary Mehl 156 34 M 30 41:22.7 34:28/M 50 3:18:11.3 16.9mph 50 2:38:51.0 12:08/M 6:38:25.1
53 Liam McHale 154 45 M 59 1:19:10.1 65:58/M     53 6:01:21.9 27:35/M 7:20:32.1
 

WB Olympic

  ------------ Swim + T1 ------------ ------------ Bike + T2 ------------ ------------ 6.5M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 Curtis Mann 222 45 M 2 27:27.5 29:31/M 5 1:04:54.5 4 42:49.6 6:35/M 2:15:11.7
2 Ted Breault 203 44 M 4 27:55.1 30:01/M 8 1:10:37.3 1 40:41.0 6:16/M 2:19:13.4
3 Ken Hagan 211 41 M 13 30:19.2 32:36/M 7 1:08:34.6 7 43:40.2 6:43/M 2:22:34.0
4 Alex Kurtz 270 23 M 10 29:28.5 31:41/M 9 1:13:15.1 3 41:12.8 6:20/M 2:23:56.4
5 Mack Mettille 227 16 M 9 28:54.9 31:05/M 12 1:16:00.4 8 43:53.7 6:45/M 2:28:49.1
6 Brian Wilson 245 32 M 12 30:01.9 32:17/M 13 1:16:17.5 5 42:55.6 6:36/M 2:29:15.1
7 Paul Lenz 217 45 M 7 28:30.5 30:39/M 19 1:19:32.0 6 43:14.3 6:39/M 2:31:16.8
8 Ben Vanmarcke 243 37 M 32 39:20.4 42:18/M 6 1:06:43.4 11 46:03.4 7:05/M 2:32:07.4
9 James Tanner 241 30 M 0:00/M 3 31:36.2 48 2:01:19.7 18:40/M 2:32:55.9
10 David Keith 216 41 M 6 28:16.0 30:24/M 17 1:17:59.9 16 47:19.1 7:17/M 2:33:35.1
11 Brian Schenkenfelder 235 41 M 15 32:53.0 35:22/M 10 1:14:24.7 13 46:33.3 7:10/M 2:33:51.0
12 John Dillon 206 45 M 5 28:02.6 30:09/M 18 1:18:44.8 17 47:22.1 7:17/M 2:34:09.6
13 Gary Parsons 256 42 M 18 34:14.6 36:49/M 11 1:14:50.7 14 46:41.0 7:11/M 2:35:46.5
14 Danielle Cerroni 205 23 F 22 35:03.3 37:41/M 24 1:22:41.5 2 40:50.8 6:17/M 2:38:35.8
15 Till Zimmermann 248 46 M 17 33:09.0 35:39/M 14 1:16:38.8 19 49:20.4 7:35/M 2:39:08.3
16 Todd Smith 239 31 M 28 37:37.7 40:27/M 1 0:00.0 49 2:04:18.7 19:07/M 2:41:56.5
17 Lesley Jones 213 26 F 3 27:40.5 29:45/M 25 1:23:10.3 23 51:07.9 7:52/M 2:41:58.8
18 Nicole Joy 214 28 F 16 33:01.7 35:30/M 22 1:22:25.1 15 46:48.0 7:12/M 2:42:14.9
19 Chantell Wirz 254 34 F 23 35:52.1 38:34/M 15 1:16:50.5 21 49:55.1 7:41/M 2:42:37.8
20 John Cleveland 251 50 M 19 34:17.6 36:52/M 28 1:23:44.5 18 49:04.9 7:33/M 2:47:07.0
21 Spencer Abramson 200 41 M 0:00/M 4 33:42.7 50 2:14:06.5 20:38/M 2:47:49.3
22 Mark Rees 231 50 M 24 36:12.0 38:55/M 20 1:21:02.2 24 51:31.4 7:56/M 2:48:45.7
23 Carolyn Billick 202 32 F 11 29:37.2 31:51/M 30 1:26:13.7 25 53:47.3 8:16/M 2:49:38.3
24 Steve Maxim 224 43 M 20 34:35.3 37:11/M 16 1:17:12.4 30 58:05.4 8:56/M 2:49:53.1
25 Anthony Joy 215 36 M 34 40:37.8 43:40/M 27 1:23:44.1 10 45:34.3 7:01/M 2:49:56.3
 
  ------------ Swim + T1 ------------ ------------ Bike + T2 ------------ ------------ 6.5M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
26 William Flaherty 209 53 M 25 36:25.3 39:09/M 26 1:23:43.7 22 50:06.4 7:42/M 2:50:15.5
27 Nicole Mann 220 42 F 29 37:54.8 40:45/M 34 1:27:51.4 9 44:40.9 6:52/M 2:50:27.2
28 Neal Bayless 252 37 M 31 39:15.0 42:12/M 2 0:00.0 51 2:16:10.2 20:57/M 2:55:25.3
29 Robert Lewis 218 50 M 21 34:57.9 37:35/M 23 1:22:41.3 33 59:29.5 9:09/M 2:57:08.8
30 Sabrina Silver 238 27 F 37 41:13.0 44:19/M 33 1:27:43.3 20 49:54.3 7:41/M 2:58:50.7
31 Maria Minadeo 228 29 F 14 32:36.2 35:03/M 48 1:34:01.6 26 53:59.7 8:18/M 3:00:37.7
32 Jake McCullough 226 20 M 26 36:26.2 39:11/M 40 1:31:12.1 27 54:17.2 8:21/M 3:01:55.6
33 Stephen Phillips 229 56 M 41 44:02.2 47:21/M 21 1:21:54.1 28 57:03.8 8:47/M 3:03:00.3
34 Jenelle Dunkel 207 23 F 8 28:44.7 30:54/M 49 1:34:04.9 35 1:00:25.5 9:18/M 3:03:15.2
35 Eric Manzella 223 22 M 44 47:46.8 51:22/M 38 1:29:40.6 12 46:08.3 7:06/M 3:03:35.8
36 Brent Balika 201 45 M 30 38:31.9 41:25/M 32 1:27:21.9 32 58:34.1 9:01/M 3:04:28.0
37 Terry Brown 204 40 M 27 36:27.9 39:12/M 31 1:26:55.8 38 1:02:49.9 9:40/M 3:06:13.7
38 Jason Weigman 244 42 M 43 44:47.0 48:09/M 37 1:29:35.8 31 58:24.4 8:59/M 3:12:47.4
39 Larry Sargent 234 60 M 35 40:38.3 43:42/M 45 1:32:12.7 34 1:00:11.9 9:16/M 3:13:03.0
40 Henry Windle 246 60 M 39 43:08.9 46:23/M 46 1:33:11.1 29 57:56.9 8:55/M 3:14:17.1
41 Ann Feichter 208 37 F 36 41:08.0 44:14/M 42 1:31:53.1 39 1:04:07.3 9:52/M 3:17:08.5
42 Kevin Hudak 253 32 M 45 48:33.1 52:12/M 35 1:28:48.7 37 1:02:32.1 9:37/M 3:19:54.0
43 Bud Ringbloom 232 63 M 33 40:26.8 43:29/M 47 1:33:50.4 42 1:07:54.6 10:27/M 3:22:11.8
44 Yvonne Lipinsky 219 53 F 42 44:16.9 47:36/M 39 1:30:31.2 43 1:10:35.9 10:52/M 3:25:24.1
45 Deborah Reed 230 46 F 38 42:14.2 45:25/M 43 1:31:54.3 45 1:11:36.2 11:01/M 3:25:44.8
46 Alex Kurtz 257 23 M 40 43:54.2 47:12/M 41 1:31:50.3 44 1:10:38.9 10:52/M 3:26:23.5
47 Mark McCullough 225 54 M 48 51:13.5 55:04/M 36 1:28:57.5 41 1:07:41.9 10:25/M 3:27:52.9
48 Heather Hughes 212 24 F 49 52:40.5 56:38/M 29 1:25:48.2 46 1:13:33.7 11:19/M 3:32:02.5
49 Raul De la Torre Garrote 121 33 M 50 54:40.2 58:47/M 50 1:35:02.8 36 1:02:29.9 9:37/M 3:32:13.0
50 Kimberly Ruble 233 50 F 47 49:55.0 53:40/M 44 1:31:54.7 47 1:22:59.5 12:46/M 3:44:49.2
 
  ------------ Swim + T1 ------------ ------------ Bike + T2 ------------ ------------ 6.5M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
51 Matthew Shawkey 236 39 M 46 49:33.5 53:17/M 51 1:49:35.9 40 1:06:36.6 10:15/M 3:45:46.1
 

WB Olympic Relay

  ------------ Swim + T1 ------------ ------------ Bike + T2 ------------ ------------ 6.5M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 TEAM Clary Crowl 249 51 F 1 1:13:41.7 79:14/M 1 1:30:38.7 1 45:20.6 6:58/M 3:29:41.1
2 TEAM Johnson Lile Pease 250 47 M 2 1:22:14.7 88:25/M 2 1:34:20.6 2 1:23:02.8 12:46/M 4:19:38.2
 

WB Sprint

  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rate Time
1 Daryl Clarke 372 40 M 5 16:18.9 32:36/M 8 36:14.5 2:46/M 3 20:30.6 38.3mph 1:13:04.1
2 Phil Yeung 364 22 M 16 18:35.4 37:10/M 16 38:39.1 2:57/M 1 17:05.4 46.0mph 1:14:20.0
3 Brian Ray 190 40 M 21 19:25.1 38:50/M 6 35:38.6 2:43/M 6 21:17.0 36.9mph 1:16:20.8
4 Joshua Barry 301 39 M 14 18:18.4 36:36/M 7 35:58.3 2:45/M 8 22:37.4 34.8mph 1:16:54.2
5 Christopher Gillin 370 33 M 8 17:07.9 34:14/M 14 37:49.1 2:53/M 9 22:54.0 34.3mph 1:17:51.0
6 Michael Reese 342 29 M 6 16:21.2 32:42/M 30 41:19.8 3:09/M 5 20:55.3 37.6mph 1:18:36.4
7 Tommy Mcnear 336 36 M 11 17:59.2 35:58/M 17 38:59.8 2:59/M 7 22:04.8 35.6mph 1:19:04.0
8 Mike Kosteniuk 330 47 M 26 19:51.3 39:42/M 9 36:29.2 2:47/M 10 23:07.1 34.0mph 1:19:27.7
9 Paul Gigliotti 373 56 M 7 16:46.8 33:32/M 11 37:28.5 2:52/M 19 25:18.9 31.1mph 1:19:34.3
10 Ray Miller 378 38 M 13 18:07.7 36:14/M 10 37:23.7 2:51/M 16 24:16.2 32.4mph 1:19:47.8
11 Lindsey Quinn 341 20 F 4 15:40.1 31:20/M 21 40:00.8 3:03/M 15 24:14.9 32.4mph 1:19:55.9
12 Michael Vaughn 352 25 M 30 21:06.8 42:12/M 20 39:55.3 3:03/M 2 19:35.4 40.1mph 1:20:37.5
13 Carlo Buzzetta 366 30 M 2 15:31.8 31:02/M 29 41:08.5 3:08/M 13 24:02.1 32.7mph 1:20:42.5
14 Nathan Kavali 361 27 M 28 20:13.1 40:26/M 23 40:06.0 3:04/M 4 20:48.4 37.8mph 1:21:07.7
15 Meri Fetkovich 320 33 F 1 13:56.1 27:52/M 31 41:23.8 3:10/M 22 25:54.6 30.3mph 1:21:14.6
16 Michael Kennedy 328 31 M 10 17:46.8 35:32/M 22 40:03.8 3:03/M 11 23:59.4 32.8mph 1:21:50.1
17 Matthew Geis 323 36 M 32 21:12.8 42:24/M 5 35:33.5 2:43/M 21 25:25.6 30.9mph 1:22:11.9
18 Robert Hodge 360 38 M 31 21:10.9 42:20/M 12 37:33.2 2:52/M 12 24:00.6 32.8mph 1:22:44.8
19 Charles Duvall 308 37 M 9 17:40.2 35:20/M 1 0:00.0 0:00/M 62 1:05:29.7 12.0mph 1:23:09.9
20 Nicole Mullins 363 41 F 25 19:35.6 39:10/M 25 40:42.5 3:06/M 14 24:04.8 32.7mph 1:24:22.9
21 Henry Hauenstein 325 60 M 17 18:40.7 37:20/M 13 37:44.1 2:53/M 37 28:47.1 27.3mph 1:25:11.9
22 John Hayden 358 57 M 40 22:51.3 45:42/M 3 0:00.0 0:00/M 61 1:04:02.2 12.3mph 1:26:53.5
23 Scott Geneva 324 39 M 3 15:40.1 31:20/M 41 44:13.7 3:23/M 30 27:39.3 28.4mph 1:27:33.2
24 Gorman Ng 191 43 M 45 24:33.8 49:06/M 15 38:27.4 2:56/M 17 24:33.7 32.0mph 1:27:35.0
25 Sal Frangiamore 321 61 M 29 20:30.3 41:00/M 18 39:10.8 2:59/M 32 27:58.7 28.1mph 1:27:40.0
 
  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rate Time
26 Joe Lucci 359 60 M 22 19:26.2 38:52/M 35 42:15.7 3:14/M 24 26:47.5 29.3mph 1:28:29.5
27 James Lipjanic 334 49 M 15 18:27.7 36:54/M 33 42:12.1 3:13/M 33 28:08.4 27.9mph 1:28:48.3
28 Ron Turney 192 57 M 12 18:06.2 36:12/M 2 0:00.0 0:00/M 64 1:11:43.8 11.0mph 1:29:50.0
29 John Buzby 305 40 M 38 22:27.3 44:54/M 32 41:51.0 3:12/M 23 26:32.8 29.6mph 1:30:51.1
30 Sarah Strandjord 356 26 F 27 20:01.4 40:02/M 44 45:31.8 3:28/M 20 25:24.7 30.9mph 1:30:58.0
31 Stephanie Schnetz 368 33 F 0:00/M 4 22:47.4 1:44/M 63 1:08:21.9 11.5mph 1:31:09.4
32 Joseph Grega 357 33 M 18 18:53.4 37:46/M 27 40:45.2 3:07/M 49 32:01.8 24.5mph 1:31:40.5
33 Jennifer Bruder 377 44 F 35 22:19.8 44:38/M 26 40:44.7 3:07/M 38 28:52.3 27.2mph 1:31:56.8
34 Michael Lyons 335 43 M 51 25:17.2 50:34/M 24 40:23.7 3:05/M 31 27:52.7 28.2mph 1:33:33.7
35 Nathan Tenley 351 24 M 50 25:14.2 50:28/M 37 43:32.1 3:19/M 18 24:49.1 31.7mph 1:33:35.5
36 Matt Schario 346 29 M 19 19:18.2 38:36/M 36 43:02.5 3:17/M 46 31:44.1 24.8mph 1:34:04.9
37 Ryan Slone 347 28 M 24 19:35.4 39:10/M 45 45:45.8 3:30/M 36 28:46.3 27.3mph 1:34:07.6
38 Sean Kocher 329 32 M 48 24:50.5 49:40/M 34 42:12.4 3:13/M 26 27:07.9 29.0mph 1:34:11.0
39 David Hodges 327 36 M 43 23:13.0 46:26/M 40 44:13.6 3:23/M 25 26:57.0 29.2mph 1:34:23.7
40 Chris JOhnson 255 43 M 42 23:00.0 46:00/M 28 41:07.5 3:08/M 44 30:31.3 25.8mph 1:34:38.9
41 John Monroe 338 50 M 23 19:29.5 38:58/M 38 43:49.9 3:21/M 47 31:58.1 24.6mph 1:35:17.7
42 Katie DuBois 307 16 F 20 19:22.0 38:44/M 53 48:38.8 3:43/M 34 28:22.4 27.7mph 1:36:23.3
43 Mark Sorentino 355 60 M 33 21:19.0 42:38/M 39 44:07.7 3:22/M 45 31:12.2 25.2mph 1:36:38.9
44 Anthony Lammers 333 56 M 49 24:51.0 49:42/M 42 44:39.6 3:25/M 35 28:45.4 27.3mph 1:38:16.1
45 Mark Gabrovsek 322 43 M 34 21:48.4 43:36/M 48 46:54.4 3:35/M 42 29:36.3 26.6mph 1:38:19.2
46 Celeste Baronzzi 300 48 F 41 22:59.4 45:58/M 47 46:39.6 3:34/M 50 32:07.6 24.5mph 1:41:46.7
47 Todd Ritzman 343 38 M 53 26:36.1 53:12/M 43 45:07.0 3:27/M 43 30:17.8 26.0mph 1:42:00.9
48 Walter Schleper 362 58 M 46 24:48.8 49:36/M 19 39:21.5 3:00/M 56 38:06.5 20.6mph 1:42:16.9
49 John Sweeney 350 36 M 57 30:02.8 60:04/M 49 47:02.8 3:35/M 29 27:36.2 28.5mph 1:44:41.8
50 Jim Kutchel 376 30 M 36 22:23.8 44:46/M 54 49:22.7 3:46/M 51 33:06.6 23.7mph 1:44:53.1
 
  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rate Time
51 Andrea Wisniewski 354 42 F 54 27:22.5 54:44/M 52 48:18.8 3:41/M 39 29:14.4 26.9mph 1:44:55.8
52 Paula Rubenstahl 345 48 F 44 23:21.6 46:42/M 56 50:17.1 3:50/M 48 31:58.4 24.6mph 1:45:37.2
53 Kevin Burgess 303 41 M 47 24:48.9 49:36/M 51 47:28.9 3:37/M 55 37:09.1 21.2mph 1:49:26.9
54 David Standley 348 58 M 52 26:13.3 52:26/M 46 46:14.9 3:32/M 54 37:03.2 21.2mph 1:49:31.4
55 Tom Posipanka 340 46 M 55 29:26.9 58:52/M 50 47:10.4 3:36/M 52 33:32.1 23.4mph 1:50:09.5
56 Aliza Breault 302 41 F 63 33:58.9 67:56/M 55 49:59.5 3:49/M 27 27:09.9 29.0mph 1:51:08.3
57 Julieo O'Connell 339 54 F 60 30:24.7 60:48/M 59 53:13.1 4:04/M 28 27:33.4 28.5mph 1:51:11.3
58 Emily Kozy 331 24 F 59 30:21.7 60:42/M 61 55:34.6 4:15/M 40 29:23.1 26.7mph 1:55:19.5
59 Laura Hawkins 326 27 F 61 30:25.4 60:50/M 60 55:31.0 4:14/M 41 29:23.3 26.7mph 1:55:19.8
60 Karen Westfall 353 51 F 39 22:50.6 45:40/M 58 53:02.4 4:03/M 58 41:40.6 18.9mph 1:57:33.6
61 Thomas Herrick 371 54 M 37 22:25.5 44:50/M 57 51:20.4 3:55/M 60 47:19.9 16.6mph 2:01:05.9
62 Robert Austin 375 24 M 56 29:34.2 59:08/M 62 59:00.3 4:30/M 53 34:54.2 22.5mph 2:03:28.8
63 James Olson 374 61 M 58 30:04.4 60:08/M 64 1:02:44.5 4:47/M 57 40:15.1 19.5mph 2:13:04.1
64 Kathleen Burt 304 49 F 62 32:14.7 64:28/M 63 1:01:08.9 4:40/M 59 42:34.4 18.5mph 2:15:58.1
 

WB Sprint Clydesdale

  ------------ 750M Swim ------------ ------------ T1 ------------ ------------ 13M Bike ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Rate Time
1 John Milam 337 46 M 3 51:43.2 **:26/M 1 39:59.1 3 32:35.4 23.9mph 2:04:17.8
2 Todd Allen 365 42 M 2 50:28.0 **:56/M 4 45:55.7 2 31:00.0 25.2mph 2:07:23.8
3 Jeremy Rodgers 344 27 M 4 57:41.7 **:22/M 3 45:38.5 1 30:53.1 25.3mph 2:14:13.3
4 David M Harris 369 38 M 1 22:22.2 44:44/M 2 43:45.8 4 1:10:35.1 11.1mph 2:16:43.2
 

GWRT Half Athena

  ------------ Swim + TA ------------ ------------ Bike + TA ------------ ------------ Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Pace Rnk Time Rate Rnk Time Pace Time
1 Patricia Sweeney 178 35 F 1 55:17.2 46:04/M 1 3:07:09.8 18.0mph 1 2:11:49.8 10:04/M 6:14:16.9